Boxer-info

10. února 2007 v 13:49 | Aja a Paja |  PSI-Info

Boxer

Původ: Poměrně mladé plemeno je produktem 20. století. Navazuje však na tzv. býkohryzy, kteří byli vyšlechtěni pro boj s býky a medvědy a na území dnešního Německa se vyskytovali již ve středověku.
Popis: Středně velký pes atletické stavby těla, s mohutně vyvinutým svalstvem. Hlava s výrazně zkrácenou, širokou a mohutnou čenichovou partií. Uši se již nekupírují, spíše menší, přiléhající k lícím. Tělo kvadratické, s velmi hlubokým hrudníkem (jeho hloubka má odpovídat polovině kohoutkové výšky). Ocas nakrátko kupírovaný, nesený vzhůru. Srst krátká a hladká, žluté nebo žíhané barvy s černou maskou.
Charakteristika: Živý, přátelský, otevřený pes, stále v dobré náladě. Jako jediné služební plemeno bývá bez výhrad doporučován i do rodin s dětmi, jimž je nejlepším společníkem. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem.
Zvláštní nároky: Je náchylný k přehřátí, nesnáší dlouhodobý pobyt na slunci ani v nevětraném prostoru (např. automobilu). Nesmí být celoročně umístěn venku. V průměru se dožívá jen osmi až deseti let.
Užití: Oblíbený pracovní pes, dobrý hlídač, ochránce i průvodce. Vynikající společník a pes rodinný.
Výskyt: U nás i ve světě trvale velmi oblíbený.
Možná záměna: S bulmastifem, anglickým či americkým buldokem. Je však sportovního vzhledu, štíhlý, na delších nohách.
Výška: pes 57-63 cm feny 53-59 cm
Hmotnost: pes 30 kg fena 25 kg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama