Maltézáček-info

11. února 2007 v 13:14 | Aja a Paja |  PSI-Info
Maltézáček (maltézský psík)
ZEMĚ PŮVODU
Itálie/Malta
CHARAKTERISTIKA
Pes vhodný do rodiny.
SRST
Srst je bílá, dlouhá, hedvábná, nemá podsadu a na hřbetě je rozdělena přirozenou pěšinkou.
PÉČE
Péče o srst je intenzivní, neboť ji musíte každý den důkladně česat a pravidelně mýt. Pomocí speciálního roztoku můžete předejít ošklivým cestičkám po slzách. V očních koutcích rostou někdy chlupy, které mohou dráždit oční bulvu.Předejdete tomu tím, že chlupy odstraníte. Maltézáčci nelínají-odumřelé chlupy se zachytí během kartáčování v kartáči. Srst má být dlouhá, až na zem, s viditelnou pěšinkou na hřbetě.Srst před očima se většinou spíná gumičkou. Udržet srst výstavního psa v dobré kondici je velmi obtížné. Majitelé výstavních jedinců tohoto plemena jim olejují srst a natáčejí ji na papírové natáčky, aby ji chránili před lámáním.
POVAHA
Přátelský, milý, hravý, učenlivý a citlivý. Vychází dobře s dětmi. Silně lne ke svému pánovi.
VÝCHOVA
Výchova je poměrně jednoduchá, protože maltézáčci jsou rádi se svou rodinou a vždy se poměrně snadno přizpůsobí okolnostem. Jsou velmi citliví na tvrdá slova a nesmějí se vychovávat přísně.
SPOLEČENSKÁ CHARAKTERISTIKA
Maltézáček nevyhledává konflikty a vychází většinou dobře jak s ostatními psy, tak s domácími zvířaty a dětmi. I když přijde návštěva chovají se vzorně.
POHYB
S maltézáčkem nemusíte na dlouhé procházky, ale pokud jste zapálení výletníci, bude vás tento psík s potěšením doprovázet.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama