Pointr-info

10. února 2007 v 13:33 | Aja a Paja |  PSI-Info

Pointr

Původ: Jediný hladkosrstý ohař pocházející z Anglie. I on však navazuje na kontinentální ohaře, zvláště španělské. Ti byli v Anglii později údajně kříženi s foxhaundy, francouzskými honiči a snad i s chrty, konkrétně grejhaundy, od nichž získali lehčí tělesnou stavbu při zachování dobrých loveckých vlastností.
Popis: Velmi elegantní, harmonicky stavěný hladkosrstý ohař. Hlava se středně velkou mozkovnou a stejně dlouhým čenichem, s výrazným stopem a prohnutým nosním hřbetem. Oči středně velké, hnědé, ani vystupující, ani zapadlé. Uši vysoko nasazené, zavěšené, přiléhající k hlavě. Krk dlouhý, svalnatý, mírně klenutý, bez laloku. Tělo téměř kvadratické, s hlubokým hrudníkem, sahajícím po lokty, silným a krátkým hřbetem, postupně se svažujícím. Končetiny rovné, pevné, zvláště pánevní mohutně osvalené, s oválnými tlapami. Ocas středně dlouhý, postupně se zužující, nesený v horizontální rovině. Srst krátká, hladká a lesklá. Zbarvení: žluto-bílé, oranžovo-bílé, hnědo-bílé, černo-bílé, též jedno a trojbarevné.
Charakteristika: Ušlechtilý, inteligentní a jemný pes, poddajný a snadno cvičitelný. Uchoval si vynikající lovecké vlastnosti: při práci je rychlý, neúnavný, vyniká skvělým čichem a dokonalým stylem s pevným vystavováním.
Zvláštní nároky: Vyžaduje hodně pohybu a citlivý přístup.
Užití: Lovecký pes, v cizině často chovaný jen jako společník.
Výskyt: Mezi našimi myslivci stále oblíbený, i když zdaleka ne tak hojně chovaný jako němečtí ohaři.
Možná záměna: Od ostatních hladkosrstých ohařů se liší především typickou hlavou se "zdviženým nosem", jakož i dlouhým, nekupírovaným ocasem.
Výška: psi 63-69 cm feny 61-66 cm
Hmotnost: psi 20-30 kg feny 20-30 kg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sulinka95 sulinka95 | 11. února 2007 v 11:02 | Reagovat

to je pjekni ale strasne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama