Australský ovčák-info

2. března 2007 v 18:19 | Aja a Paja |  PSI-Info
Australský ovčák-info
ZEMĚ PŮVODU
Spojené státy americké.
CHARAKTERISTIKA
Pastevecký pes.
VÝŠKA
Psi měří v kohoutku 50-57cm, feny 45-52 cm.
VÁHA
Asi 18 až 28 kg.
SRST
Srst se skládá z polodlouhé, rovné nebo mírně vlnité krycí srsti a husté podsady. Australský ovčák se vyskytuje v barvách blue merle. Red merle (játrově hnědá), může být čistě černý, hnědý, popřípadě s tříslovými odznaky a bílý.
PÉČE
Srst australského ovčáka vyžaduje relativně málo péče. V období línání vylíná podsada a je dobré použít hřeblo k vyčesání uvolněných chlupů.
POVAHA
Inteligentní, chytrý a učenlivý, vyrovnaný, ostražitý a bystrý, aktivní, odolný, s velkou výdrží, velice věrný a oddaný rodině.
VÝCHOVA
Výchova australského ovčáka není složitá, protože tento pes se rád a rychle učí. Může být velice obtížný, je-li odsouzen pouze ke třem malým procházkám denně. Kromě dostatečného množství pohybu potřebuje tento pes dostávat "úkoly". Z psích sportů mu dopřejte cvičení v obratnosti, fly-ball, ale i soutěže v poslušnosti, kde může vynikat.
SPOLEČENSKÁ CHARAKTERISTIKA
Je-li australský ovčák dobře zespolečenštěn, nemá žádné problémy v kontaktu s ostatními psy nebo domácími zvířaty. Velmi dobře může vycházet i s dětmi, ale v kontaktu s cizími lidmi je zdrženlivější.
POHYB
Tento pes potřebuje hodně pohybu, ale hlavně nějakou činnost, aby se cítil šťasten. Nejlépe se bude cítit s lidmi, kteří jsou samy sportovně založeni a budou s ním každý den něco podnikat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kiki kiki | E-mail | 15. listopadu 2008 v 21:09 | Reagovat

ahoiki ... mas klasni blog ... plsik nevíš náhodou jestli je australský ovčák vhodný do bytu??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama