Australský teriér-info

4. března 2007 v 15:02 | Aja a Paja |  PSI-Info

Australský teriér

Australský teriér je malý lovecký pes milující pravidelné aktivity a dlouhé procházky.
ANGLICKÝ NÁZEV:
Australian Terrier
PŮVOD:
Původem z Austrálie z 19.století. Do roku 1889 bylo toto plemeno známo pod různými názvy. Svým původem pes zastupuje anglického teriéra, přivezeným do Austrálie kolonialisty. Počítá se, že čistokrevní australští teriéři jsou potomky Jorkšírského teriéra a Kern-teriéra. Ve Velké Británii toto plemeno uznávali pouze v roce 1936.
POPIS:
Australský teriér je užitečný, přízemní pes s obhroublým a upřímným zevnějškem a velkou tažnou silou. Hlava je dlouhá, čelo ploché s hedvábným čumákem. Čenich čumáčku je černý. Oči oválné, temné. Výška v kohoutku kolem 25,5 cm a váha 5,5 až 6,5 kg. Srst je hrubá, rovná a hustá. Hruď přiměřeně hluboká a široká. Barva nazrzle-hnědá s modravým nádechem nebo plošně pískový.
VÝŠKA:
V kohoutku má 25,5 cm.
VÁHA:
V rozmezí 5,5 až 6,5 kg.
SRST:
Hrubá, rovná a hustá.
CHARAKTER:
V charakteru australského teriéra se projevuje soubor nepromarněné síly a energie. Na farmě se projevuje jako citlivý hlídač a neúnavný dříč. Má dobře vyvinuté smysly, což ho dělá vynikajícím lovcem ondater, nebojí se však zaútočit dokonce i na zmije.
PÉČE:
Při jeho chovu doma se přihlíží i k tomu, že tento pes miluje pravidelné aktivity a dlouhé procházky. Pravidelné rozčesávání srsti dobře stimuluje krevní oběh a přispívá k růstu srsti, která chrání teriéra před špatným počasím.
PLEMENO:
FCI III. - Teriéři.
Sekce 1 - Malí teriéři.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
AUT
ČÍSLO STANDARDU:
8 / 14.02.1995 (Austrálie)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama