Labradorský retrívr-info

3. března 2007 v 18:25 | Aja a Paja |  PSI-Info
Labradorský retrívr-info
ZEMĚ PŮVODU
Anglie.
CHARAKTERISTIKA
Mimo jiné lovecký a slepecký pes, vyhledávač drog, vhodný do rodiny.
VÝŠKA
Psi měří v kohoutku 56-57 cm, feny 54-56 cm.
VÁHA
Psi váží kolem 25-30kg, feny 25-30kg.
SRST
Srst je krátká a hustá, podstata je odolná vůči vodě. Zbarvení může být čisté černé, žluté nebo čokoládově(játrově) hnědé. Malá bílá skvrna na hrudníku je přístupná.
PÉČE
Péče o srst není obtížná. Jednou týdně ji důkladně vykartáčujte, v období línání ji věnujte více péče.
POVAHA
Přátelský a dobromyslný, inteligentní a pracovitý, poslušný, společenský, přítulný a poddajný, rozumný a rozvážný, věrný, má vynikající čich. Labradoři dospívají pozdě fyzicky i psychicky.
VÝCHOVA
Labradorský retrívr je inteligentní pes, jehož výchova není složitá, protože je učenlivý a rád pracuje pro svého pána. Psa s takovými možnostmi je vlastně škoda, pokud si jej chcete pořídit jen jako psa do rodiny. Labrador je vynikajícím loveckým psem a stopařem, ale i na kursech poslušnosti si vede dobře. Uvidíte, že svého psa velmi potěšíte, budete-li s ním něco podnikat.
SPOLEČENSKÁ CHARAKTERISTIKA
Labradorští retrívři vychází zpravidla dobře s ostatními psy a domácími zvířaty. Vůči dětem se obvykle chovají trpělivě a dobrácky, což není nic divného, protože tito psi jsou opravdoví lidumilové, a nejsou proto příliš ostražití.
POHYB
Labradorský retrívr se přizpůsobí roli psa do rodiny, nezapomínejte však, že přece jen potřebuje poměrně mnoho pohybu. Berte jej pravidelně s sebou na dlouhé procházky a nechte jej volně pobíhat a hrát si. Labradoři milují vodu a aportování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama