Lhaso apso-info

4. března 2007 v 11:00 | Aja a Paja |  PSI-Info
Lhaso apso-info
ZEMĚ PŮVODU
Tibet.
CHARAKTERISTIKA
Pes vhodný do rodiny.
VÝŠKA
Kohoutková výška je asi 25 cm.
VÁHA
Jejich váha se pohybuje okolo 6-7 kg.
SRST
Krycí srst je velmi dlouhá, rovná, poměrně tvrdá. Podsada je středně dlouhá a poněkud jemnější struktury. Přípustné jsou téměř všechny barvy, např. modrá, černá, různé odstíny béžové, červená, šedá, bílá, hnědá a strakatá, přednost se dává zlatožluté barvě (lví zbarvení)
PÉČE
Péče o srst musí být intenzivní, srst se musí jednou týdně česat a kartáčovat. Češte pečlivě nejen krycí srst, ale především podsadu, kterou musíte zbavit tvořících se chuchvalců. Během česání za chlupy příliš netahejte, popřípadě použijte roztok proti lámavosti chlupů. Pravidelně kontrolujte oči, není-li v nich špína nebo uvolněné chlupy, zastřihávejte přebytečné chlupy mezi polštářky na tlapkách a udržujte zvukovod čistý. Úprava srsti na výstavu i její udržování je složité. Psům, kteří se neúčastní výstav, se srst občas stříhá, a i když to opravdoví milovníci považují za zavrženíhodné, je to lepší, než když musí dlouhosrstý pes žít se zacuchanou a neupravenou srstí.
POVAHA
Klidný, věrný, milý, vyrovnaný, není hlučný, samostatný, nedůvěřivý k cizím lidem, veselý. Lhaso apso se vám nebude vnucovat, i když společnost miluje.
VÝCHOVA
Jako všichni východní psi je i lhaso apso poněkud svéhlavý. Nečekejte od něj zázraky a usměrňujte jeho povahu tím, že ho pochválíte, když něco udělá dobře. Tvrdá slova ho poraní na duši, je velice zmatený a uraženě se uzavře do sebe. Je dostatečně inteligentní, aby pochopil vaše pravidla.
SPOLEČENSKÁ CHARAKTERISTIKA
Lhaso apso vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. K cizím lidem se chová poněkud rezervovaně.
POHYB
Lhaso apso má normální potřebu pohybu. Je spíše domácké povahy a dlouhé procházky nevyžaduje.
ZVLÁŠTNOSTI
Pokud nepovažujete péči o srst za práci, která se dá odbít, je lhaso apso vhodným psem do rodiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 xprastena xprastena | 25. července 2007 v 15:53 | Reagovat

Ten prostřední pejsek vypadá spíš na šicu-podle toho čumáčku má ho moc krátký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama