Pes nebo fena-info

16. března 2007 v 19:39 | Aja a Paja |  PSI-Ostatní
Pes nebo fena-info
Psi i feny mají své klady i zápory. Psi jsou zpravidla povahově vyrovnanější než feny. To má na svědomí kolísání hormonů, které se vyskytuje u fen v době říje, ale i před ní a po ní. Feny barví průměrně dvakrát ročně. V této době jsou přístupné pro psy a budou vám nechávat skvrny na koberci. Můžete tomu předejít speciálními "barvícími kalhotkami", ale váš zvěrolékař vám může dát pro fenu injekci, po které nebude barvit. Další možností je odstranění dělohy, čímž se povaha vaší feny stane vyrovnanější.
Psi jsou obvykle trochu nezávislejší a tvrdší. To se projevuje především u dominantnějších plemen, jako jsou rotvajleři. U plemen, která jsou mírnější povahy, je rozdíl mezi psy a fenami trochu menší, ale existují nesčetné výjimky z tohoto pravidla. Volba mezi fenkou a psem je čistě osobní. Máte-li zájem o trochu dominantnější rasu, ale nemáte zkušenosti s výchovou psů, pak je fenka často lepší volbou. Nejlepším řešením je zeptat se na radu chovatele vrhu. Denně se štěňaty zabývá a zná je jako nikdo jiný. Dobrý chovatel je schopen po rozhovoru s vámi vybrat štěně, které nejlépe vyhovuje vašemu přání a možnostem.
V určitých liniích (rodinách) jedné a té samé rasy se mohou povahy v různých bodech lišit. Navíc je samozřejmě každý pes jedinečný, dokonce i z jednoho vrhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama